Δευτέρα 12 Απριλίου 2010

Λεβαδειακός - ΑΕΚ 0-0

Tα.... προγνωστικά δεν επιβεβαιώθηκαν, ο Λεβαδειακός δεν κέρδισε και πλέον είναι στις θέσεις που οδηγούν στην Β' Εθνική, αλλά με το 0-0 έδαφος έχασε και η ΑΕΚ που ήθελε να φτάσει με τα καλύτερα δεδομένα στην μάχη των πλέι οφ. Η λευκή ισοπαλία δεν ικανοποιήσε κανένα σε ένα παιχνίδι που είχε φάσεις αλλά του έλειπε ο ρυθμός και το καλό ποδόσφαιρο. Στο πρώτο ημίχρονο οι γηπεδούχοι ήταν καλύτεροι καθώς ο Μπάγεβιτς περισσότερο μπέρδεψε παρά βοήθησε τους ποδοσφαιριστές του με το 4-3-1-2. Ο μαχητικός και εργατικός Μπλάνκο έλειψε πολύ από την ενδεκάδα και η ΑΕΚ σπατάλησε ακόμα ένα πρώτο 45λεπτο. Στην επανάληψη τα πράγματα έδειξαν να αλλάζουν αλλά οι συνεχείς αλλαγές από τους δύο πάγκους δεν πρόσφεραν τίποτα παραπάνω με τους γηπεδούχους να έχουν περισσότερο πάθος για τη νίκη αλλά τους έλειπε ο τρόπος καθώς ο Μανωλάς ήταν και πάλι εκεί.